Hizmetler | Cenaze Hizmetleri

CENAZE DEFİN İŞLEMLERİ
BİR YAKINIMIZI KAYBETTİK NE YAPMALIYIZ?

 
Çiğli Belediyesi hafta sonları ve tatil günleri dahil olmak üzere her gün 08:30-17:30 saatleri arasında defin işlemlerini yürütmektedir. Sağlık İşleri Müdürlüğü Anadolu Caddesi No:766 adresinde hizmet vermektedir. Müdürlüğümüze ait 0232 376 55 22 numaralı telefondan ulaşılabilir. Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne gelirken, vefat eden kişinin nüfus cüzdanını ve varsa hastalığı ile ilgili belgeleri yanınızda bulundurunuz. (Nüfus Cüzdanı kayıp ise Nüfus Müdürlüğünden vukuatlı nüfus kayıt örneği gerekmektedir.)
Ölüm raporu Çiğli Belediye hekimleri tarafından düzenleneceği gibi özel polikliniklerden, aile hekimlerinden veya her hangi bir hekimden alınabilir. Ancak sadece hekim raporu ile gömü işlemi yapılamaz. Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Gömme İzin Belgesi (Ölüm Belgesi) düzenlenmesi zorunludur.
 
YAKINIMIZI MESAİ SAATLERİ DIŞINDA KAYBETTİK. MORGA KALDIRMAK İÇİN NE YAPABİLİRİZ?
 
Akşam 17.30’den sonra vefat durumunda cenazeyi sabaha kadar evde bekleteceğiniz gibi dilerseniz morga da kaldırabilirsiniz. Morga kaldırmak için özel poliklinik, serbest hekim veya bir başka hekimden ölüm raporu alınması gerekmektedir. Ölüm raporu alındıktan sonra Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’nün ALO 188 hattını arayınız. Bu hat her gün 24 saat hizmet vermektedir.
 
CENAZEMİZİ ŞEHİR DIŞINA DEFNETMEK İSTİYORUZ NE YAPMALIYIZ?
 
Cenazenin şehir dışına çıkarılması için çinko tabut alınması ve cenazenin ilaçlanması zorunludur. Bu işlemlerden sonra Sağlık İşleri Müdürlüğü elemanları tabutu mühürleyerek yol belgesi düzenleyecektir. Yapılacak işlemlerin ayrıntıları için Gömme İzin Belgesi düzenleyen görevlilerden bilgi alabilirsiniz
 
CENAZENİN YIKANMASI, KEFENLEME VE GÖMÜ İŞLEMLERİ NEREDE YAPILYOR?
 
Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğü’nden Gömme İzin Belgesi alındıktan sonra yıkama, kefenleme ve gömü işlemleri Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Mezar yeri için de Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğü ile görüşmeniz gerekmektedir. B.Ş.B. Soğukkuyu Mezarlık Telefon:0232 365 76 98 - B.Ş.B.Tepecik Mezarlıklar Müdürlüğü Telefon:188
 
DEFİN BELGESİ, YOL BELGESİ GİBİ İŞLEMLER İÇİN ÇİĞLİ BELEDİYESİ NE KADAR ÜCRET ALMAKTADIR?
 
Çiğli Belediyesi Gömme İzin Belgesi düzenlenmesi ve şehiriçi cenaze nakilleri için hiçbir ücret almamaktadır.
 
VEFAT EDEN KİŞİNİN NÜFUSTAN DÜŞMESİ İÇİN NE YAPMALIYIZ?
 
Vefat eden kişin nüfustan düşme işlemleri, defin belgesi düzenlenmesini takip eden 10 gün içinde Sağlık İşleri Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır. Vefat eden kişinin yakınlarının bu konuda girişimde bulunmasına gerek yoktur. Veraset işlemleri için Gömme İzin Belgesi düzenleyen elemanlarımıza danışabilirsiniz.


 

Sağlık İşleri Müdürlüğü : 0232 376 55 22

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022