Hizmetler | Temizlik Hizmetleri

Camii ve Cemevlerini Temizliyoruz

İnsanların toplu olarak bir arada bulundukları ibadethanelerin toplum sağlığı ve genel temizlik açısından önem taşıması nedeniyle, ilçemizdeki 32 cami ve 3 cemevi belediyemiz tarafından rutin olarak temizleniyor.

İnsanların toplu olarak bir arada bulundukları ibadethanelerin toplum sağlığı ve genel temizlik açısından önem taşıması nedeniyle, ilçemizdeki 32 cami ve 3 cemevi belediyemiz tarafından rutin olarak temizleniyor. Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan temizlik ekipleri her bir cami ve cemevine her ay düzenli olarak gidiyorlar. Ekipler önce her yeri süpürüyorlar, ardından tüm camlar, tozlu yüzeyler ile tüm avizeleri siliyorlar. Belediyemizin uygulaması cami ve cemevleri yönetimleri ile halkın büyük beğenisini topladı.

Yaşlıların Evini Temizliyoruz

Temizlik projesi kapsamında belediyemiz tarafından yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar ile engellilerin evleri düzenli periyotlarla temizleniyor.

Oluşturulan temizlik ekipleri ayda bir yaşlıların evlerine gidiyorlar ve evi baştan aşağı temizleyerek, onların bu anlamdaki önemi bir ihtiyacını karşılıyorlar. Proje için Çiğli’de 65 yaş üstü yaşlıların yaşadığı evler 2 aylık yoğun bir çalışmanın ardından tespit edildi. Temizlik gereçleri olan elektrik süpürgesi, temizlik araç ve malzemelerinin temin edilmesiyle birlikte belediye çalışanlarından üçer kişilik temizlik ekipleri kuruldu. Proje kapsamında 60 hane belirlendi ve belediye ekipleri tarafından zaman geçirilmeden proje hayata geçirilerek, birer birer yaşlıların evleri temizlenmeye başlandı. Yaşlılarımız belediyemizin bu projesinden oldukça memnun olduklarını dile getiriyorlar.

İstek ve Öneri Başvuru Formu

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022