YUKARI
Haberler / Meslektaşlardan Dayanışma

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan ve yönetim kurulu üyeleri, kendisi de inşaat mühendisi olan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü'yü ziyaret ettiler.

Kentin mimari dokusu, imar ve kentsel dönüşüm gibi temel konuların görüşüldüğü ziyarette Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, mühendislik biliminin teknik ilkelerine uyarak Çiğli’ye hizmet edeceklerini vurguladı. Başkan Gümrükçü Çiğli’nin imar ve şehircilik sorunlarını odaların görüş ve desteği doğrultusunda çözeceklerini söyledi.

Kurumlarla Eşgüdüm

Çiğli’nin şehircilik planlamasını yapan imar müdürlüğünü de güçlendireceklerinin altını çizen Başkan Gümrükçü şöyle konuştu: "İnşaat mühendisi olarak meslek ilkelerine bağlı bir belediye başkanı olacağım. Hem İzmir Büyükşehir Belediyesi hem Çiğli Belediyesi olarak İzmir'de Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin bilimsel görüşleri doğrultusunda çalışmak istiyoruz. Mimar ve mühendis odalarımızla birlikte şehrin geleceğini planlamayı hedefliyoruz. Mühendislik biliminin teknik ilkelerine uymaya dikkat edeceğiz. Kurumlarla eş güdüm halinde, ilçemizi bir orkestra şefi gibi yöneteceğiz.  Birçok yerde imar ve kentsel dönüşüm problemimiz var. Bu sorunları beraber çözeceğimize inanıyorum. Belediyemizin imar bölümünü güçlendirip, odalarımızla birlikte yol almayı planlıyoruz"  diye konuştu.

İnşaat Mühendislerinden Destek

İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Gürkan Erdoğan da, belediyelerle işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirterek, “Kentimiz için oda olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Çiğli’de de imar ve şehircilik uygulamalarında her zaman başkanımızın yanındayız” diye konuştu.

Oda Başkanı Gürkan Erdoğan, görüşmenin ardından Başkan Utku Gümrükçü'ye kitap seti hediye ederek görevinde başarılar diledi.


13 Mayis 2019 13:44:49

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : 0232 520 6000 ÇAĞRI MERKEZİ : 0232 935 5535 WHATSAPP : 0538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr
ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2019 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır. | Çiğli Belediyesi Webmail