Haberler tüm haberler

İlk Defa Belediye Arazisinde Buğday Hasadına Başlandı

Çiğli Belediyesi, Kaklıç Mahallesi'nde bulunan belediyeye ait 57 dönüm araziye ilk defa ektiği buğday mahsulünün hasadına başladı.

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Kaklıç Mahallesi’nde bulunan 57 dönüm arazide gerçekleştirilen hasat sonrası 8880 kg buğday ve 5900 kg saz çavdarı elde edildi. Buğday ve saz çavdarı paketli un haline getirilerek ilçede ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak.

Başkan Gümrükçü: "Tarımsal üretimin merkezi olacağız"

Buğday hasadı uygulamasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, "İki yıl önce Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzü kurduk. Müdürlüğümüz ilk günden bugüne birçok çalışma yaptı. Yerli tarım uygulamalarını yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla Kaklıç’ta bulunan belediyemize ait arazimizde ilk defa ektiğimiz buğday mahsulünün hasadını yaptık. Yıllarca ekilmeyen bu arazilerimizden elde ettiğimiz mahsulü un haline getirip hemşehrilerimize dağıtacağız. Geçmişte tarım merkezi olan Sasalı ve Kaklıç'ta, yerel üreticilerimizi destekleyerek, üretimi güçlendirecek hizmet ve projelerle Çiğlimizin verimli topraklarını bölgenin en önemli tarımsal üretim merkezlerinden biri haline getireceğiz." ifadelerini kullandı.

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022