YUKARI
Haberler / Çiğli Yaz Spor Okulları Açılıyor

Çiğli Belediyesi tarafından yüzlerce çocuğun spor yapma imkanı bulduğu yaz spor okulları açılıyor. Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, ilçedeki çocuk ve gençleri spor yapmaya çağırdı.

Çiğli Belediyesi tarafından okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli değerlendirmeleri amacıyla 6 branşta yaz spor okulları açılıyor. 2012 yılı öncesi doğumlu çocuk ve gençlerin kabul edildiği yaz spor okullarında, öğrencilerin sportif faaliyetlere yönelerek bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.

6 Branşta Kurs

Çiğli Belediyesi spor okullarında futbol, basketbol, voleybol, taekwondo, satranç ve tenis branşlarında açılacak kursların kayıtları başladı. Futbol kursları Çiğli Belediyesi Atatürk Stadyumunda salı ve perşembe günleri ücretsiz olarak verilecek. Voleybol, basketbol ve taekwondo kursları ise Atatürk Spor Salonunda verilecek. Satranç kursu ise eski belediye binasının 4. katında çarşamba günleri yapılacak. Tenis severler ise tenis kursları için Cumhuriyet ve Demokrasi Parkı’nda bulunan kortlarda eğitim alacaklar.  Futbol, basketbol, voleybol ve taekwondo kurslarında eğitim geçtiğimiz hafta başladı, satranç ve tenis kursları ise 25 Haziran’da başlıyor.

Spor, Zihinsel Ve Bedensel Gelişim İçin Desteklenmeli

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, sporun Çiğlili gençler için vazgeçilmez bir faaliyet olup yaygınlaşması adına çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Başkan Gümrükçü, Çiğli’yi spor kenti yapma konusunda iddialı olduklarını belirterek, bu kapsamda sağlıklı nesiller yetiştirilmesi adına da sporun çok önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Başkan Gümrükçü sözlerini şöyle sürdürdü: “Çocuk ve gençlerimize bu yıl sportif faaliyetlerini gerçekleştirmek için güzel bir fırsat sunuyoruz. Sağlıklı bir nesil yetiştirilmesinde belediye olarak bizim de sorumluluklarımız var. Çocuklarımız faydalı bir alışkanlık edinirken bir taraftan da sosyalleşsinler istiyoruz. Bu amaçla 6 branşta kurs açıyoruz. İlk günden çok büyük ilgiyle karşılaştık. Gençlerimizi bekliyoruz.”

Kayıt yeri: Atatürk Spor Salonu Ataşehir Mahallesi Tel: 0 232 3766438 – 39

Kayıt için gerekli evraklar: Sağlık raporu, 3 adet fotoğraf ve kimlik fotokopisi


15 Haziran 2019 10:59:08

Haberler

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : 0232 520 6000 ÇAĞRI MERKEZİ : 0232 935 5535 WHATSAPP : 0538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr
ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2019 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır. | Çiğli Belediyesi Webmail