Haberler tüm haberler

Benimle 5 Dakika Hayatı Paylaşır mısın?

Engelliler Haftası nedeniyle Çiğli Belediyesi ve İzmir Rehabilitasyon Spor Kulübü Derneği iş birliğiyle “Benimle 5 dakika hayatı paylaşır mısın?” etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan engellilerle yakından ilgilenen Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, başta engelliler olmak üzere toplumun tüm kesimleriyle dayanışma içinde olacaklarını söyledi.

Engellileri sosyal yaşama daha fazla dahil etme anlayışıyla Çiğli Kasaplar Meydanı’nda düzenlenen “Benimle 5 dakika hayatı paylaşır mısın?” etkinliğine katılan engelliler bir arada olmanın mutluluğunu yaşadılar. Engelliler, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerinin desteğiyle hazırladıkları ebru sergisini meydanda vatandaşların beğenisine sundular. Program kapsamında keçe desenleme, müzik dinletisi ve satranç gibi etkinlikler de yapıldı. İzmir Rehabilitasyon Spor Kulübü Derneği Başkanı Ramazan Kaymaz, engellilerin toplum hayatına kazandırılması için verdiği destekten dolayı Baştan Utku Gümrükçü’ye teşekkür ederek plaket verdi.

Dayanışma Ve Kaynaşma Vurgusu

Etkinlikte engellilere seslenen Başkan Gümrükçü, başta engelliler olmak üzere tüm toplumsal kesimlerin yanında olacaklarının mesajını verdi. Başkan Gümrükçü şöyle konuştu; “Engellilere destek veren sivil toplum kuruluşları ve gönüllülere katkılarından dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz. Çiğlimizde güzel işler yapacağız. Engellilerimiz bizim için önceliklidir. Toplumumuzun tüm kesimleriyle dayanışma ve kucaklaşma içinde olacağız” diye konuştu.

İletişim Bilgilerimiz

TELEFON : +90 232 935 55 35

WHATSAPP : +90 538 011 47 47

e-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr

ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1. Sokak No:1 Çiğli / İZMİR

Çiğli Belediyesi'nde Ara


Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü © 2022