+
YUKARI
BİLGİLENDİRME / Ödüllü Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası

ÇİĞLİ SINIRLARI İÇERİSİNDEKİ İLKOKULLAR, ORTAOKULLAR VE LİSELER ARASI ÖDÜLLÜ BİTKİSEL ATIK YAĞ TOPLAMA KAMPANYASI

Çevreye duyarlılık göstermek, bilinçli bireyler ve toplum oluşturabilmek, konunun öneminin çok iyi anlaşılmasıyla başlar. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak İlçemizde, halkımıza ve doğamıza gösterdiğimiz saygı ve sevgiden dolayı ürettiğimiz çevreci projelerden biri de; Yaşanılabilir Çiğli Projesi kapsamında 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde Çiğli sınırları içersindeki ilkokullar, ortaokullar ve liseler arası ödüllü bitkisel atık yağ toplama kampanyasıdır.

BU PROJENİN NEDENLERİ:

KAZANIMLARI:

KAPSAM VE ŞARTLARI:

Kampanya Çiğli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülmekte olup ilçemiz sınırları içerisinde bulunan tüm ilkokullar, ortaokullar ve liseler katılabilecektir.

  1. Yarışmaya katılmak isteyen Çiğli İlçesi sınırları içerisindeki ilkokullar, ortaokullar ve liselerdeki öğrenci ya da öğretmenler bitkisel atık yağları okullarında bulunan atık yağ toplama bidonlarında biriktireceklerdir. Okullardaki atık yağ toplama bidonları okul binası içinde, öğrenci ve öğretmenlerin kolaylıkla ulaşabilecekleri, okul yönetimi tarafından belirlenen yerlerde bulunacaktır.
  2. Okullardaki atık yağ toplama bidonu dolduğu takdirde; okul yönetimi toplanan bitkisel atık yağları vermek amacıyla, 386 1 666 numaralı Çiğli Belediyesi ALO ÇEVRE ATIK HATTINI arayarak, lisanslı atık yağ toplama firması olan Kolza Biodizel Yakıt ve Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi personelin okullarına yönlendirilmesini sağlayacaktır.
    1. Firma yağları teslim alırken okul yönetimine aldığı atık yağ miktarı ile ilgili bir form bırakacaktır. Okullar kampanyaya katılabilmek için bu formları dosyalayacaklardır.
    2. Kampanya 03 Ekim 2016 tarihinde başlayacak olup bitkisel atık yağların okullardan alımı 5 Mayıs 2017 tarihine kadar tamamlanmış olacaktır.
  3. Atık yağ toplama bidonlarına bitkisel atık yağların dışında bir madde döküldüğünün tespiti halinde okul değerlendirme dışında bırakılacaktır.
  4. Kampanyaya katılan her okul topladığı atık yağa istinaden kendilerine lisanslı atık yağ toplama firması tarafından verilen atık yağ teslim formlarını içeren dosyayı en geç 12 Mayıs 2017 mesai bitimine kadar (saat:17.00) kadar Çiğli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne teslim edebileceklerdir. Bu tarihten sonra getirilen dosyalar teslim alınmayacaktır. 16 Mayıs 2017 Salı günü saat 14.00 da Belediye Meclis/Konferans Salonu’nda Ödül Töreni düzenlenecektir.

DEĞERLENDİRME:

Kampanyanın sonucunu Belediyemiz tarafından oluşturulan bir komisyon belirleyecektir. Kampanyanın sonucu, her okulun teslim ettiği dosyadaki yağ teslim formlarında yazan bitkisel atık yağların kilogramı toplanarak hesaplanacaktır. Okullar toplamış oldukları atık yağ miktarına karşılık gelen ödül ile ödüllendirileceklerdir. Okulların kazanmış olduğu ödüller okul yönetimine teslim edilecektir. Kampanyanın sonucunun duyurulması ve ödül töreni 16 Mayıs 2017 Pazartesi günü saat 14.00 da Belediye Meclis/Konferans Salonu’nda yapılacaktır.

ÖDÜLLER:

100 Kg Atık yağa : 5 Top Fotokopi Kâğıdı ( A4)

250 Kg Atık yağa : 5 Adet Hentbol Topu

500 Kg Atık yağa : 10 Adet Futbol Topu + 10 Adet Basketbol Topu

1000 Kg Atık yağa : Çok Fonksiyonlu Yazıcı

1250 Kg Atık yağa : Masa Tenisi Masası

2000 Kg Atık yağa : Projeksiyon Cihazı

BİLGİLENDİRME VE DOSYA TESLİM ADRESİ:

Çiğli Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü

Anadolu Caddesi Belediye İş Merkezi No: 951 Kat:3 Çiğli/İZMİR, Tel: (0232) 386 1 666

ATIK YAĞ TESLİMİ İÇİN İLETİŞİM TELEFONU:

Çiğli Belediyesi Alo Çevre Atık Hattı- 386 1 666

BİLGİLENDİRME

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2016 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.