YUKARI
BİLGİLENDİRME / LOGO TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

                                                                      T.C.

                                                         ÇİĞLİ BELEDİYESİ

                                     LOGO TASARIM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

 

Madde 1- Konusu : Çiğli Belediyesini kurumsal logosunun Çiğli Belediyesini kurumsal olarak yansıtan, Çiğli ilçesiyle özdeşleşecek, Çiğli’nin tarihi, sosyolojik, fiziksel, kültürel yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değerlerle üretilmiş, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikte özgün Çiğli Belediyesi logo tasarım yarışmasıdır.

Madde 2- Amaç : Çiğli’nin kimlik unsurlarının ve değerlerinin doğru yansıtılması, yönetim felsefesinin ve ilçe karakterinin özlü bir anlatımla logo aracılığı ile ifade edilmesi,öncelikli amaçtır.Bu amaç Çiğli’yi model oluşturacak bir marka şehir haline getirmenin de ,kurumsal iletişim düzeyindeki en önemli adımını oluşturmaktadır.Bu doğrultuda logo yarışması ile hem sanatçı ve tasarımcıları hem de yetenekli kişilerle halkı yeni logoyu belirleme sürecine dahil ederek, Çiğli kimliğinin yenilenip gelişmesine en geniş katılım ve katkının sağlanması amaçlanmaktadır. Çiğli Belediyesi misyonu halkımızın ortak ve yaşamsal gereksinimlerini zamanında, eşit, katılımcı ve şeffaf bir hizmet anlayışıyla sağlamak aynı zamanda toplumcu belediyecilik prensibi ve Cumhuriyetin temel kazanımlarının verdiği anlayışla hayata geçirmek ve kamusallaştırmaktadır.

Madde 3- Logodan Beklentiler :

İzmir'in hızla gelişen metropol ilçelerinden birisi olan Çiğli, sanayi, üniversite, eğitim ve sağlık sektörlerini yoğunlaştığı bunun yanı sıra doğal alanlarını koruyabilmiş özel ilçelerden birisidir.  Çiğli  ilçe sınırlarında yer alan Gediz Deltası, 300'e yakın kuş türüne, hayvan  ve endemik bitki türlerine ev sahipliği yapmaktadır.  Gediz Deltasının içinde yer  alan İzmir Kuş Cenneti, Avrupa'nın en büyük Flamingo üreme alanı olarak bilinmektedir.  Logonun, Gediz Deltasının UNESCO Doğal Miras listesine kabul edilme sürecini destekler özellikler yansıtması beklenmektedir.  

Madde 4- Yarışma Koşulları :

Madde 5- Kimler Katılabilir : Yarışma, seçici ve düzenleyici kurul üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına açıktır.

Madde 6- Başvuruların Kabulü : Zarflar; istekliler ile birlikte hazır bulunanlar önünde alınış sırasına göre açılır. İsteklilerin belgelerinin eksik olup olmadığı kontrol edilir. Belgeleri eksik olan istekliler tutanakla tespit edilerek tutanağa bağlanır.

Madde 7- Teslim Yeri ve Tarihi:

Başvuru Tarihi: 23 Eylül Pazartesi günü başlayıp 23 Ekim  Çarşamba mesai saati sonunda tamamlanacaktır.

Madde 8- Sonuçların Açıklanması:

İlk Değerlendirme Tarihi             : 25 Ekim 2019

Halk Oylaması Tarihi                   : 28 Ekim 2019 - 3 Kasım 2019

Sonuçların Açıklanma Tarihi      : 15 Kasım 2019      

Başvuru sonuçları, Çiğli Belediyesi kurumsal internet sitesi üzerinden açıklanacaktır.

Madde 8- Seçici Kurul:

 

Madde 9-

Birinci

: Ödüller

: 7.500₺

İkinci

: 5.000₺

Üçüncü

: 2.500₺

Mansiyon

: 1000₺

Mansiyon

: 1000₺

Mansiyon

: 1000₺

 

Madde 10- Telif Hakkı:

Madde 11- Diğer Hususlar:

Taahhütlerin yerine getirilmemesi; başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğru olmaması veya şartnameye aykırılık olduğunun, tasarımın çalıntı, alıntı olduğunun tespit edilmesi halinde, ödül verilmez ve verilmiş ödül yasal faizi ile Çiğli Belediyesi’ne iade edilir.

Seçici kurul üyelerinde ve mansiyon ödül sayılarında değişiklik yapma hakkı Çiğli Belediyesi’ne aittir.

 

ŞARTNAME İNDİR

BAŞVURU FORMUNU İNDİR

BİLGİLENDİRME

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr
ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2019 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.