+
YUKARI
BAŞKAN / Başkan

1956 Elazığ doğumlu olup, devlet memuru ailenin beş çocuğundan biriyim. 

İlk, orta ve lise tahsilimi Elazığ’da tamamladım. Üniversite tahsilime 1974 yılında Elazığ Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümünde başladım ancak öğrenim hakkımızın engellenmesi yüzünden 1977 yılında Konya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi İnşaat Mühendisliği Bölümüne nakil yaptırdım ve 1979 yılında Konya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldum. Aynı yıl T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu sınavı kazanarak, T.C. Karayolları Van 11. Bölge Müdürlüğünde İnşaat Mühendisi olarak çalışmaya başladım. İki yıl Van’da çalıştıktan sonra 1981 yılında İzmir T.C. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü’ne tayin oldum ve aynı yıl evlilik yaparak Çiğli’de ikamet etmeye başladım. 1988 yılına kadar İzmir Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünde değişik birimlerde teknik kadroda İnşaat Mühendisi olarak görev yaptım. Yol, altyapı, köprü inşaatları ile projecilik konularında ve ayrıca yöneticilik alanlarında tecrübeler edindim.

 

1988 yılında İzmir T.C. Karayolları 2. Bölge Müdürlüğünden istifa ederek Çiğli’de kendime ait Mimarlık ve Mühendislik bürosu açtım. Kentsel yapılaşmalar ile ilgili alanlarda projeci mühendisi olarak serbest çalışmaya başladım.1993 yılında merkezi Çiğlide olan Arslan Mimarlık Müh. İnş. Taah. Tic. Ltd. Şti. Ünvanlı şirketi kurarak kurumsal olarak faaliyetlerimize devam ettik.

Siyasi yaşamıma öğrencilik yıllarında CHP Gençlik Kollarında faaliyetlerde bulunarak başladım. Memuriyet yıllarımda memuriyetime rağmen CHP, Halkçı Parti ve Sodep ile yakın temasta bulundum. 1988 yılında memuriyetten istifa etmek ile beraber SHP’ye üye olup aktif siyaset yapmaya başladım. 1991 yılında SHP’den milletvekilliği aday adaylığı,1992 ve 1994 yıllarında da Çiğli Belediye Başkanlığı için SHP’den aday adaylık çalışmalarında bulundum. SHP-CHP birleşmesi ile birlikte Laik ve Demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu CHP’nin üyesi olarak siyasi çalışmalarıma devam ettim. Partinin Çiğli ilçesi Kongre delegelikleri ile izmir il delegelikleri görevlerinde bulundum. 2004 yılında CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yaparak aday adaylık çalışmalarında bulundum. 2007 yılında CHP Çiğli İlçe Sekreterliği görevinde bulundum ve Çiğli ilçesi İzmir il delegeligi görevinde bulundum. 2014 yılında CHP Çiğli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusu yaparak Aday adaylık çalışmalarında bulundum ve 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde belediye başkanı seçildim.

 

Evli ve iki çocuk babasıyım.

 

Başkan'ı takip edin

Başkan Hasan Arslan'ı Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilir, mesajınızı iletebilirsiniz.

 


 

 

 
 
Başkan

KISAYOLLAR

Sosyal medyadan takip ediniz :
İletişim Bilgilerimiz
TELEFON : +90 232 376 99 80 WHATSAPP : 0 538 011 4747 | E-POSTA ADRESİ : halklailiskiler@cigli.bel.tr | ADRES : Ataşehir Mah. 8001/1 Sok. No:1 Çiğli / İZMİR

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ARAMA MOTORU

Tasarım / Programlama : Çiğli Belediyesi | © 2016 Çiğli Belediyesi. Tüm Hakkı Saklıdır.